Viikkokalenteri 2027

Viikot ovat ISO-standardin mukaisia: viikko alkaa maanantaina, ja vuoden ensimmäinen viikko on se, jossa on vuoden ensimmäinen torstai.

Viikkonumerot 2027
ViikkoMaanantaiSunnuntaiPyhät
vk 14.1.202710.1.2027Loppiainen 6.1.2027
vk 211.1.202717.1.2027
vk 318.1.202724.1.2027
vk 425.1.202731.1.2027
vk 51.2.20277.2.2027
vk 68.2.202714.2.2027
vk 715.2.202721.2.2027
vk 822.2.202728.2.2027
vk 91.3.20277.3.2027
vk 108.3.202714.3.2027
vk 1115.3.202721.3.2027
vk 1222.3.202728.3.2027Pitkäperjantai 26.3.2027, Pääsiäispäivä 28.3.2027
vk 1329.3.20274.4.20272. pääsiäispäivä 29.3.2027
vk 145.4.202711.4.2027
vk 1512.4.202718.4.2027
vk 1619.4.202725.4.2027
vk 1726.4.20272.5.2027Vappu 1.5.2027
vk 183.5.20279.5.2027Helatorstai 6.5.2027
vk 1910.5.202716.5.2027Helluntaipäivä 16.5.2027
vk 2017.5.202723.5.2027
vk 2124.5.202730.5.2027
vk 2231.5.20276.6.2027
vk 237.6.202713.6.2027
vk 2414.6.202720.6.2027
vk 2521.6.202727.6.2027Juhannusaatto 25.6.2027, Juhannuspäivä 26.6.2027
vk 2628.6.20274.7.2027
vk 275.7.202711.7.2027
vk 2812.7.202718.7.2027
vk 2919.7.202725.7.2027
vk 3026.7.20271.8.2027
vk 312.8.20278.8.2027
vk 329.8.202715.8.2027
vk 3316.8.202722.8.2027
vk 3423.8.202729.8.2027
vk 3530.8.20275.9.2027
vk 366.9.202712.9.2027
vk 3713.9.202719.9.2027
vk 3820.9.202726.9.2027
vk 3927.9.20273.10.2027
vk 404.10.202710.10.2027
vk 4111.10.202717.10.2027
vk 4218.10.202724.10.2027
vk 4325.10.202731.10.2027
vk 441.11.20277.11.2027Pyhäinpäivä 6.11.2027
vk 458.11.202714.11.2027
vk 4615.11.202721.11.2027
vk 4722.11.202728.11.2027
vk 4829.11.20275.12.2027
vk 496.12.202712.12.2027Itsenäisyyspäivä 6.12.2027
vk 5013.12.202719.12.2027
vk 5120.12.202726.12.2027Jouluaatto 24.12.2027, Joulupäivä 25.12.2027, Tapaninpäivä 26.12.2027
vk 5227.12.20272.1.2028
Pyhäpäivät ja juhlapyhät 2027
PäiväPäivämääräViikko
Uudenvuodenpäiväpe 1.1.202753
Loppiainenke 6.1.20271
Pitkäperjantaipe 26.3.202712
Pääsiäispäiväsu 28.3.202712
2. pääsiäispäiväma 29.3.202713
Vappula 1.5.202717
Helatorstaito 6.5.202718
Helluntaipäiväsu 16.5.202719
Juhannusaattope 25.6.202725
Juhannuspäiväla 26.6.202725
Pyhäinpäiväla 6.11.202744
Itsenäisyyspäiväma 6.12.202749
Jouluaattope 24.12.202751
Joulupäiväla 25.12.202751
Tapaninpäiväsu 26.12.202751